24 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۱:۵۷:۱۸
کد مطلب:  918891
مهرماه امسال کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار می شود

کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی مهرماه امسال در اراک برگزار می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با هدف، تبیین شخصیت، راه و روش امام(ره)، اصول خط امام(ره) و شناخت بیش از پیش انقلاب اسلامی، تبیین دفاع مقدس و عملکرد مردم استان مرکزی در دوران دفاع مقدس و تبیین فرهنگ شهید و شهادت، در روز پنج شنبه 11 مهرماه 1398 با حضور قشرهای مختلف مردم استان در محل مصلی بیت المقدس شهر اراک برگزار خواهد شد.

بنا بر گفته فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی، با توجه به اهداف برگزاری این کنگره، از 5 سال گذشته برنامه‌ریزی و اقدامات لازم در دستور کار ستاد اجرایی کنگره قرار گرفته و فعالیت‌ها مختلفی انجام شده تا زمینه انجام این برنامه فراهم شود.

طی سال گذشته تا کنون بیش از 7 اجلاسیه در راستای برگزاری کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی برگزار شده است که از جمله آنها می توان به سنگرسازان بی‌سنگر در فراهان، کارگری در ساوه، مدافع حرم در دلیجان، فرهنگیان و دانش آموزان در اراک، شهدای گمنام در اراک، پیشکسوتان جهاد و شهادت در اراک، طلبه و روحانیان در محلات اشاره کرد.

همچنین با برنامه ریزی های انجام شده، اجلاسیه  ورزشکاران و بانوان و نقش بهداری و جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس طی روزهای آتی برگزار و نهایتا کنگره اصلی هم در تاریخ 11 مهرماه برگزار می‌شود.

برگزاری همایش دو روزه علمی در خمین، تدوین 10 عنوان کتاب با محوریت امام راحل، راه اندازی موزه امام شناسی در اراک، اقدامات زیر ساختی و خدماتی تکمیل موزه دفاع مقدس، راه‌اندازی کانون بین‌المللی قرآن در ساروق با محوریت کربلایی کاظم ساروقی از جمله اقداماتی است که در طی ایام برگزاری کنگره توسط ستاد اجرایی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :