15 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۴:۰۲:۳۰
کد مطلب:  918954
به منظور توزیع تجهیزات ورزشی مورد نیاز مدارس؛
کاروان «مهر با نشاط» عازم مناطق آموزشی استان مرکزی شد

در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، کاروان« مهر با نشاط» به منظور توزیع لوازم و تجهیزات وزشی در بین مدارس استان مرکزیف عازم مناطق پانزدهگانه آموزشی این استان شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در مراسم بدرقه کارون مهر با نشاط که در محل کانون فرهنگی تربیتی حضرت امام خمینی (ره) شهر اراک برگزار شد گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، لوازم و تجهیزات وزشی در قالب کاروان "مهربانشاط " برای توزیع بین مدارس استان مرکزی اعزام می شود.

وی افزود: این کاروان شامل بیش از 40 هزار قلم انواع وسایل ورزشی مصرفی و غیرمصرفی مدارس شامل انواع توپ ها، راکدهای ورزشی، موانع ورزشی، طناب های بازی، میز تنیس روی میز میله والیبال وسایر وسایل ورزشی مورد نیاز جهت ارائه درس تربیت بدنی در مدارس است که در بین مناطق 15 گانه استان توزیع می شود.

دمنه اعتبار تهیه و خرید این لوازم و تجهیزات ورزشی را یک میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این مبلغ از محل اعتبارات ملی و استانی و همچنین اعتبارات متمرکز معاونت تربیت بدنی وسلامت تامین شده است.

وی با بیان اینکه این وسایل ورزشی قبل از بازگشایی مدارس و در اسرع وقت بین مدارس توزیع می شود گفت: کیفیت بخشی به ساعات درس تربیت بدنی و در نهایت سلامت و تندرستی جامعه  از اهداف توزیع تجهیزات و ملزومات ورزشی در بین مدارس است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: اولویت توزیع تجهیزات و ملزومات ورزشی در بین مدارس دخترانه و کمتربرخوردار و مدارس حاشیه ای است.

دمنه تأکید کرد: بدون شک درس تربیت بدنی و فعالیت های مکمل آن در سال های اخیر توانسته نقش مهمی در ایجاد شور، نشاط و سلامت دانش آموزان در مدارس ایفا کند، لذا در همین راستا این معاونت وظیفه دارد ساز و کار و ملزومات مناسب درس تربیت بدنی و فعالیت ورزشی را در مدارس فراهم کند.

به اشتراک بگذارید :