23 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۲:۲۸:۲۹
کد مطلب:  920048
مدیر کل آموزش وپرورش استان زنجان در گردهمایی معاونین پشتیبانی و کارشناسان تعاون ادارات آموزش وپرورش نواحی ومناطق:
امید وخلاقیت ،عناصر موفقیت آفرین در حوزه پشتیبانی است

گردهمایی معاونین پشتیبانی و کارشناسان تعاون ادارات آموزش وپرورش نواحی ومناطق استان با حضور مدیر کل آموزش وپرورش، ذی حساب اداره کل،مدیر و کارشناس مسئول بیمه های خاص شرکت بیمه معلم ومدیر بیمه معلم شعبه زنجان امروز در محل سالن شهید تجلی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش وپرورش استان دراین گردهمایی گفت:ایام بازگشایی مدارس و پروژه مهر اصلی ترین ماموریت آموزش وپرورش است .

وی افزود: نظریه های مختلفی مبنی بر ارجحیت اقتصاد یا فرهنگ در توسعه مطرح شده و نظرات میانه ای هم طرح گردیده است ولی چیزی که ما ارائه می کنیم این است که معمولا محور توسعه اقتصاد است همانطور که در دین مبین اسلام هم  گفته شده «نزدیک است که فقر به کفر تبدیل شود» نشان از اهمیت اقتصاد در زندگی وجامعه است.

رفیعی ادامه داد:در آموزش و پرورش طبق سند تحول بنیادین ما دست به دست می دهیم تا دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه برسند وهدف غایی این است که  دانش آموز طوری تربیت شود تا در تراز جمهوری اسلامی باشد و در این مسیر هزاران پیچ وخم ومانع وجود دارد که باید رفع گردد.

مدیر کل آموزش وپرورش با تاکید به این نکته که امید وخلاقیت ،عناصر موفقیت آفرین در حوزه پشتیبانی است افزود:حوزه پشتیبانی با سایر حوزه ها متفاوت است به گونه ای که باید فضای فیزیکی فراهم شود تا دانش آموزان در آن محیط در امنیت وآرامش با مفاهیم دینی وملی کشورمان آشنا شوند ولی گاهی وسیله جای هدف را می گیرد در صورتی که غایت کار ما این است که تسهیل گر هستیم تا مدرسه کار خودش را انجام دهد.

 وی ادامه داد:در سند تحول بنیادین دو عنصر مربی و متربی وجود دارد و بر طبق آن ما همه از جمله راننده، مسئول کتابخانه، مسئول بوفه همه وهمه مربی  و دانش آموز  به عنوان متربی به شمار می روند چون در فرایند تعلیم وتربیت دخیل هستند وتسهیل گر شرایط در جهت راهنمایی دانش آموزان به شمار می روند وامروزه هم تاثیر گذاری تعلیم وتربیت غیر رسمی، نامرئی وپنهان بالاتر از آموزش و پرورش رسمی شده است.

فرنشین آموزش و پرورش استان اظهار داشت:مراودات متنوع ما در درون و برون سازمان باید طوری باشد که برای یک هدف بزرگ سازمانی شکل بگیرد ومتمایز وبالاتر از دیگران باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت:معاونین پشتیبانی باید با رعایت اصل ضرورت کاستن از هزینه ها وکاستن از موضوعاتی که شان ومنزلت همکاران ما را نشانه می گیرد با تمام توان در حوزه کاری خود تلاش نمایند.

این مقام مسئول ادامه داد:اگر بخواهیم هویت دینی و ملی ما افزایش یابد،قدرت نظامی واقتصادیمان افزایش پیدا کند و نسل خود باوری تربیت کنیم باید به آموزش وپرورش توجه ویژه داشته باشیم.

این مقام مسئول اضافه نمود: اگر ما در آموزش و پرورش بتوانیم در عرض چهل سال شخصیتی مانند امام راحل(ره) تربیت کنیم قطعا تمام هزینه های آموزش وپرورش در این سالها به ثمر نشسته است.

رفیعی با ابراز خرسندی از اینکه آموزش وپرورش از جمله دستگاه هایی هست که مردم به آن اعتماد دارند وسخن معلمان را تمام خانواده ها قبول دارند بر اهمیت دادن به سرمایه نیروی انسانی و ضرورت احیای روابط انسانی  به عنوان کلیدی ترین عناصر موفقیت تاکید کرد.

 

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان در پایان ضمن اشاره به اینکه مهر ماه برای آموزش وپرورش مانند تحویل سال نو است، اظهار امیدواری نمود که با درایت وخلاقیت های آنان مهر ماه باشکوهی داشته باشیم و از زحمات وتلاش های شبانه روزی معاونین پشتیبانی ومسئولین تعاون ادارات آموزش وپرورش نواحی ومناطق  تقدیر نمود . 

 

به اشتراک بگذارید :