15 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۰۷:۵۸:۳۴
کد مطلب:  921623
مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت:
380 کلاس درس تربیت بدنی با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در کشور به بهره برداری می رسد

مشاور معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش کشورگفت: 380 کلاس درس تربیت بدنی در فاز اول و به صورت پایلوت در سراسر کشور راه اندازی می شود که از این تعداد، 11 کلاس تربیت بدنی در استان هرمزگان می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان، حامد صبوری در آیین افتتاح سالن درس تربیت بدنی دبستان شهید جواد ناصری بندرعباس گفت: یکی از طرح هایی که معاونت تربیت بدنی و سلامت کشور دنبال می کند ایجاد فضاهای ورزشی کوچک بعنوان کلاس درس تربیت بدنی برای دانش آموزان،خصوصا مقطع ابتدایی با اولویت مدارس دخترانه است که در این راستا 380 فضا در سراسر کشور تا اواخر مهرماه پیش رو به بهره برادری خواهد رسید.

 

وی افزود: از 380 فضای درس تربیت بدنی که در فاز اول به بهرداری خواهند رسید، بالغ بر 100 میلیارد ریال هزینه شده است که از این تعداد، 11 طرح در استان هرمزگان واقع شده است.

 

صبوری با بیان اینکه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپروش آمادگی تجهیز مکان هایی که در اختیار درس تربیت بدنی مدارس قرار می گیرد را دارد، اظهار داشت: در فضای کنونی که کشور دچار زندگی آپارتمانی و ماشینی شده است و به تبعه آن نشاط و شادابی کاهش یافته،مسئولین و مدیران ما به امر ورزش اهتمام ویژه ای داشته باشند و با همکاری در افزایش این مکان ها، گام مهمی را در پویایی و سلامت دانش آموزان بردارند.

 

 مشاور معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش کشور ادامه داد: فضای مختص درس تربیت بدنی در مدارس وجود ندارد که دانش آموزان در حیاط مدرسه یا سالن های ورزشی اقدام به ورزش می کنند در صورتی که اختصاص و تجهیز کلاس درس تربیت بدنی، بچه ها شیوه درست ورزش کردن، جهش کردن، پریدن، افزایش استقامت بدنی، مهارت ورزی را از دوره ابتدایی فرا خواهند گرفت.

به اشتراک بگذارید :