23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۵:۳۶:۰۰
کد مطلب:  922125
مدیر کل آموزش و پرورش استان در آیین بدرقه کاروان"مهر با نشاط":
توجه به ورزش از ضروریات است و نباید از آن غافل شویم

در آستانه بازگشایی مدارس، آئین بدرقه کاروان "مهر با نشاط" با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان ،معاون تربیت بدنی و سلامت و سایر معاونین و مسئولین اداره کل و پیشکسوتان ورزشی استان به منظور توزیع تجهیزات و اقلام ورزشی برای ایجاد شورو نشاط بین دانش آموزان و توسعه ورزش در مناطق کمتر برخوردار، در سالن شهید تجلی اداره کل برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان، با بیان این نکته که تکرار برخی کلیشه ها از ارزش آن نمیکاهد گفت: توجه به عبادت تکرار پذیر نیست، همانطور که ما روزانه چند نوبت نماز میخوانیم و این تکرار ملال آور نیست و ضرورت دارد،توجه به ورزش هم چیزی نیست که بخواهیم از آن غافل شویم و جز ضروریات اولیه ما است.

رفیعی با اشاره به الگوهای دینی همچون ائمه اطهار،حضرت علی (ع) وحضرت عباس(ع) و شهدا به عنوان شخصیت هایی که در عین ولایت پذیری ،ذکاوت،خضوع و خشوع همواره به لحاظ جسمی و بدنی سالم ، تنومند و قوت داشته اند، افزود؛وقتی میگوییم عقل سالم در بدن سالم باید الگو ارائه دهیم و عملا دراین حوزه قدم برداریم.

فرنشین آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش در دین مبین اسلام افزود؛آموزش و پرورش بستر تقویت این موارد است و بچه ها باید به لحاظ روانی و جسمانی سالم باشند تا عبد صالحی برای خدا بوده و در زندگی موفق شوند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش نهاد فرا نهادی است که زمینه را برای رشد استعداد ها فراهم میکند ،اگرجامعه شهروند و نیروی مشارکت جو میخواهد، بستر آن آموزش و پرورش است.

این مقام مسئول ضمن اعلام آمادگی و ظرفیت این دستگاه به منظور راه اندازی خانه ورزش در روستاها تصریح کرد؛در سند تحول مدرسه کانون تحول جامعه است و اهالی جامعه میتوانند بیایند و در مدارس ورزش کنند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان، مردم زنجان را لایق بهترینها دانست و گفت ؛تمام تلاشمان باید بهبود وضع موجود باشد و با حضور تمام قد در مسابقات ورزشی شهروندانی چند بعدی تربیت کنیم .

وی با اشاره بر این نکته که تعلیم و تربیت فقط در مدرسه شکل نمیگیرد، اظهار داشت:بسیاری از دانش آموزان استان گذشت ، عزت نفس و تحمل شکست را در مسابقات و کلاسهای ورزشی یاد میگیرند.

این مقام مسئول یادآور شد ورزش هزینه محور و تجهیزات محور نیست ،بلکه شخص محور است و مربی میتواند محیط مدرسه را با نشاط کند.

وی ادامه داد ؛مربی تربیت بدنی که روحیه کار نداشته باشد ،تمام امکانات را هم بدهیم باز بهانه خواهد آورد و لذا مربیان باید با انگیزه تمام وچند ساحتی کار کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اعزام کاروان مهر با نشاط به مناطق را ارزشمند و کاری نمادین خواند و گفت: این تنها یکی از اقدامات است و لازم است به طور ویژه در این حوزه کار شود.

 

گفتنی است:این کاروان ورزشی ،شامل  دوازده هزار قلم کالای مصرفی و غیر مصرفی، همچون میله والیبال، دروازه فوتسال، انواع توپ بسکتبال ،هندبال، والیبال، فوتسال، حلقه هولاهوپ، طناب بازی، مانع، مخروط، به منظور کاهش آسیبهای اجتماعی ،کیفیت بخشی درس تربیت بدنی و ایجاد شور و نشاط بین دانش آموزان به 14منطقه استان با اعتباری بالغ چهار میلیارد ریال به مدارس سرتاسر استان ارسال شد.

به اشتراک بگذارید :