22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ۰۸:۲۹:۵۶
کد مطلب:  927749
آیت الله حسینی بوشهری: آموزش و پرورش زیربنای همه حرکت ها در جامعه است

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: ما باید از پایه مهد کودک ها شروع کنیم و شبانه روز سرمایه گذاری کنیم همانگونه که علمای بزرگ ما نیز از مدارس شروع کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار وزیر آموزش و پرورش که در جامعه مدرسین برگزار شد، با اشاره به سند تحول آموزش و پرورش گفت: این یک تحول اساسی و افتخارآفرین برای ماست و ما همیشه به اسناد بالا دستی افتخار می کنیم اما در مقام عمل دچار روزمرگی می شویم که باید به آن پرداخته شود.

وی در عین حال تصریح کرد: فضای آموزشی باید فضای آرامی باشد تا دغدغه ای جز پیاده کردن آن سند نداشته باشد و معلم هم باید دغدغه ای جر تعلیم نداشته باشد.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه معلم رکن اصلی تعلیم و تربیت است، گفت: معلم با رفتار خود می تواند محیط خانه را تحت تاثیر قرار دهد و نقش کلیدی دارد، شما هر میزان برای تقویت معلم سرمایه گذاری کنید موفق تر خواهید بود که در این میان، مراکز تربیت معلم نقش کلیدی داشتند که لازم است یک بودجه و سرمایه گذاری برای تربیت معلمان و دوره های ضمن خدمت داشته باشید و مرتب آنان را ارزیابی کنید.

وی با تاکید براینکه انقلاب ما فرهنگی بود و باید بماند، عنوان کرد: اگر فرهنگ رشد کند روی همه مسائل اقتصادی، اجتماعی و کلیه جنبه ها موثر خواهد بود و اگر فرهنگ پیش رود خودباوری تقویت می شود و به وجود می آید.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه آموزش و پرورش زیربنای همه حرکت ها در جامعه است، گفت: ما باید از پایه مهد کودک ها شروع کنیم و شبانه روز سرمایه گذاری کنیم و وقت بگذاریم و هر لحظه از آن استفاده کنیم همانگونه که علمای بزرگ ما نیز از مدارس شروع کردند.

وی بر پاسخگویی مناسب به شبهات جوانان تاکید کرد و افزود: اگر به شبهات جوانان و نوجوانان پاسخ مناسب داده نشود یا بدون پاسخ بماند، مشکلاتی را در پی خواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری، خانه، مدرسه و جامعه را سه عنصر کلیدی دانست و خاطرنشان ساخت: تربیت در مدارس مهم است و اگر شما کار خود را درست انجام دهید محیط ما سالم خواهد بود.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به سخنی از امام علی(ع) در مورد پرسشگری و نقش آن در تحصیل علم گفت: همیشه نوابغ از میان کسانی بیرون می آیند که تلاش بیشتری داشته باشند، تطهیر افعال، خدمت به رجال و استفاده از محضر استاد و معلم و کمک خواستن از خدا از جمله نکات درسی برای ما بوده است.

آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: به عنوان شورای عالی حوزه تفاهم نامه اول ما با آموزش و پرورش است و حوزه در خدمت آموزش و پرورش است قدم هایی برداشته شده و از روحانیت و چهره های علمی آن در بخش پاسخ به شبهات استفاده می شود.

انتهای پیام /

به اشتراک بگذارید :