22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ ۰۸:۰۴:۵۸
کد مطلب:  931307
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:
لزوم یادگیری مسئولیت اجتماعی دانش آموزان در قبال جامعه

مدیرکل آموزش وپرورش استان هرمزگان گفت: دانش آموزان امروز بعنوان مسئولین آینده کشور باید مشق مسئولیت اجتماعی را نوشته تا ساحت اجتماعی، نوع دوستی و زیبا شناختی آنها پرورش یابد و وظیفه خود را درقبال افراد جامعه فراگیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی در آئین جشن عاطفه های استان هرمزگان که به صورت نمادین درآموزشگاه دبیرستان دانشگاه دوره دوم برگزار می شد، مراسم عاطفه ها را بر مبنای اهداف شعار سال تحصیلی برشمرد و افزود: جمع آوری کمک های دانش آموزی کمک می کند که هیچ کودکی به دلیل نبود پوشاک، لوازم تحریر و کتب از مدرسه بازنماند.

وی اضافه کرد: بخشی از این کمک ها در راستای ارتقاء کیفیت آموزشی افراد نیازمند هزینه خواهد شد که مطابق شعار دوم آموزش و پرورش است که برمبنای ارتقاء سطح علمی دانش آموزان بنا شده است.

دادی زاده مهمترین هدف این جشن ها را با مطابق سند تحول نظام تعلیم وتربیت در راستای تربیت چند بعدی دانش آموزان خواند و افزود: دانش آموزان امروز بعنوان مسئولین شهروندان آینده کشور باید مشق مسئولیت اجتماعی را به خوبی نوشته تا ساحت اجتماعی، نوع دوستی و زیبا شناختی آنها پرورش یابد و وظیفه خود را درقبال افراد جامعه فراگیرند.

مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان ادامه داد:باید در کنار آموزه های علمی باید نگاه ویژه ای به تربیت ابعاد مختلف شخصیتی دانش آموزان بعنوان شهروندان آینده جامعه داشته باشیم و اولیاء باید علاوه برنگاه شغلی و علمی به فعالیت فرزندان خود، تربیت انسانیت،معنویت وکمال را نیز درنظر داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :