23 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ ۱۲:۵۷:۲۹
کد مطلب:  933100
با مشارکت دفتر زنان وزارت آموزش و پرورش:
آشنایی 166دانش آموز با رویداد کارآفرینی و ایجاد فرصت های کسب و کار

معاون آموزش متوسطه هرمزگان گفت: با مشارکت دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش، رویداد کارآفرینی و مهارت اندوزی و ایجاد فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات با حضور 166دانش آموز دختر متوسطه دوم و پایه ششم ابتدائی به مدت سه روز در ناحیه دو بندرعباس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ، محمد قویدل  در آئین اختتامیه کارگاه مهارت اندوزی و ایجاد فرصت های کسب وکار، بیان داشت: این رویداد با مشارکت دفتر امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش کشور و با هدف توانمند سازی دانش آموزان دختر در راستای ایجاد فرصت های کسب و کار از طریق فناوری اطلاعات برگزار شد.

 

این مسئول افزود: رویداد کارآفرینی دانش آموزی ویژه دختران به مدت 3 روز در سالن اجتماعات هنرستان آیت اله صدر برگزار گردید که در این کارگاه های آموزشی، بیش از 141دانش آموز متوسطه دوم و 25دانش اموز پایه ششم ابتدائی با شیوه های کارآفرینی همراه با ایجاد فرصت های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات آشنا شدند.

 

قویدل با بیان اینکه مهارت اندوزی نه تنها انتخاب نیست بلکه ضرورت است اعلام کرد: با تغییر سبک زندگی و  اهداف و برنامه ها باید در زمینه ارتقای سطح مهارتی دانش آموزان و رشد تفکر خلاقانه آنان برای تحقق برنامه های آینده کشور تلاش کرد.

 

وی عنوان کرد: با آموزش های کارآفرینی به دانش آموزان در سنین پایه می توان معضل بیکاری را در آینده به صورت چشمگیری کاهش داد چرا که با تربیت نسل کارآفرین و خلاق، مسیرهای مختلفی در حوزه کسب و کار برای خود و دیگران فراهم می سازد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان بر پرورش استعداد ها و خلاقیت‌های دانش آموزان در این کارگاه ها تاکید کرد وگفت: ایجاد این کارگاه ها می‌تواند توانمندی دانش‌آموزان را برای ورود به زندگی واقعی  و آماده شدن برای انتخاب شغل آینده افزایش دهد.

 

قویدل یادآور شد: دانش آموزان هنرستان های دخترانه آیت اله صدر، آینده سازان، امام خمینی (ره)، زینب کبری (س)، نمونه دولتی مهدیه و ابتدائی شاهد در این کارگاه سه روزه که در سالن هنرستان آیت اله صدر ناحیه دو بندرعباس برگزار شد، مشارکت داشتند.

به اشتراک بگذارید :