23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ ۱۷:۳۳:۵۸
کد مطلب:  933370
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش منطقه راین عنوان کرد:
آموزش و پرورش رکن اساسی و بنیان توسعه همه جانبه هر کشوری محسوب می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش منطقه راین، گفت: آموزش و پرورش رکن اساسی و بنیان توسعه همه جانبه در آرمان شهر هر کشوری محسوب می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۹۸ در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش منطقه راین،‌ گفت: آموزش و پرورش محور توسعه و سنگ زیربنایی در استقلال کشورهاست که برهمه نهادها و دستگاه های جامعه تاثیر می گذارد و توسعه کشورها در تمامی ابعاد نیازمند توجه به آموزش و پرورش است.
وی با بیان اینکه باید نسلی تربیت شود که مهارت های زندگی و آداب اجتماعی را بلد باشد و از قوانین بخشی و بین بخشی فردی و عمومی آگاهی داشته باشد و همواره قانون و اجرای آن را اصل بداند، افزود: نقش آموزش و پرورش دراعتلای جوامع امروزی بسیار مهم و با ارزش است ومعلمان در قامت هدایتگران این عرصه، بار سنگین این مسئولیت را در پرورش استعدادهای درونی و پایبندی و تعهد به آرمان ها و باورهای دینی و انسانی بدوش می کشند.
اسکندری نسب خاطرنشان کرد: معلمان کلیدی ترین نقش را در توسعه و پیشرفت جامعه برعهده دارد و توسعه پژوهش و نوآوری در جامعه نیازمند نظام آموزشی برنامه محور و علمی است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، بیان کرد: آموزش و پرورش زیربنای هر نوع توسعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است و بدون توجه ویژه به نقش نظام آموزشی هیچ تحولی امکان‌پذیر نیست.
وی اظهارداشت: بررسی عوامل مؤثر بر پیشرفت و توسعه در جوامع پیشرفته نشان می دهد که همه این کشورها از آموزش و پرورش توانمند و کارآمد برخوردار هستند. تبلور آموزش و پرورش در تربیت نیروهای انسانی متعهد، دانشمند، متخصص و ماهر است.

به اشتراک بگذارید :