24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ ۱۵:۰۴:۲۰
کد مطلب:  934140
وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس با شورای معاونان؛
آموزش‌وپرورش با همراهی نمایندگان مجلس می‌تواند وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهد

 وزیر آموزش‌وپرورش در نشست مشترک کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره‌ به اینکه هماهنگی دستگاه‌های مختلف در حل مشکلات بسیار مؤثر است، اظهارکرد:‌ آموزش‌وپرورش با همراهی نمایندگان مجلس می‌تواند وظایف خود را به نحو مطلوب انجام دهد.

به گزارش معاونت اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به اینکه آموزش‌وپرورش با کمک نمایندگان مجلس می‌تواند وظایف خود را به نحو مطلوبی انجام دهد، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش تلاش می‌کند تا با همکاری و همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به حل مشکلات بپردازد.

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی اظهارکرد: تمامی همت خود را برای رفع مشکلاتآموزش‌وپرورش به کارمی‌گیریم، مشکلات به وجود آمده با تعامل باید حل شود. قلباًو عملاً از وزیر آموزش ‌و پرورش حمایت خواهیم کرد تا مشکلات حل شود اما انتظار تعامل بیشتر از طرف وزارت آموزش‌وپرورش را داریم.

زاهدیبا اشاره به اینکه برای حل مشکلات آموزش‌وپرورش باید برنامه‌های کوتاه‌مدت و درازمدت داشته باشیم، اظهار کرد: آیین‌نامه استخدامی نیروهای حق‌التدریسی که توسط دولت نوشته‌ شده است با روح قانون مجلس متفاوت است لذا در مورد دستورالعمل‌های این آیین‌نامه باید تعامل داشته باشیم تا بتوانیم به آنچه مورد انتظار مجلس بوده است، نزدیک‌تر شویم.

رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با اشاره به استخدام نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش مطابق ماده ۲۸اظهارکرد: فارغ‌ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی باید مانند فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوند زیرا این دانشجویان هم مانند دانشجویان دانشگاه فرهنگیان درس‌هایی برای آماده شدن در شغل معلمی می‌خوانند لذا ضرورت دارد از پتانسیل فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود.

وی با اشاره به فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی مانند علوم تربیتی، آموزش ابتدایی، آموزش ریاضی، شیمی، فیزیک و ... که از سایر دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، اظهارکرد: این افراد در مواد درسی خود آموزش‌های تربیتی هم می‌بینند که برای معلمی مناسب است بنابراین می‌توان از این افراد درآموزش‌وپرورش و برای معلمی استفاده شود، لذا ضرورت دارد تا اولویتی برای این افراد در استخدام آموزش ‌و پرورش فراهم شود.

زاهدی گفت: تشکیلات اداری آموزش‌وپرورش نیاز به ساماندهی دارد باید با تشکیلاتی چابک و سریع بتوانیم مشکلات را حل کنیم، تشکیلات موازی را کم کنیم و از حجم بخشنامه‌ها بکاهیم، بوروکراسی را کاهش دهیم تا دولت بتواند از پس هزینه‌های ادارات برآید.

وی با اشاره به مشکلات نیروی انسانی در آموزش‌وپرورش گفت: دانشگاه فرهنگیان طرح‌هایی برای حل مشکلات نیروی انسانی آموزش‌وپرورش دارد، بنابراین ضرورت دارد با بررسی طرح‌های  دانشگاه فرهنگیان در آموزش‌وپرورش و ارسال این طرح‌ها به مجلس،  بودجه‌ای برای این طرح‌ها لحاظ شود.

رئیس کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باید به فکر بودجه سال ۹۸باشیم، اظهار کرد: لازم است تا جلسات مشترک با آموزش‌وپرورش برگزار شود و براساس توافق‌هایی که با آموزش‌وپرورش می‌شود، نماینده کمیسیون آموزش این طرح‌ها را در کمیسیون تلفیق ارائه کند.

زاهدی با اشاره به اینکه۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، اظهارکرد: لازم است طرح‌های آموزش ‌و پرورش در این مورد ارائه و بررسی شود تا بر اساس آن طرح‌های حمایتی در مجلس مصوب شود.

به اشتراک بگذارید :