29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۰۷:۴۷:۰۳
کد مطلب:  935138
مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان:
خانواده ها باید نقش راهبردی در آموزش و پرورش ایفا کنند

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خانواده ها را شرکای راهبردی در فعالیت های علمی و تربیتی مدارس آموزش و پرورش مطابق با نظام تحول دستگاه تعلیم و تربیت کشور برشمرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی در آئین نمادین انتخابات استانی انجمن اولیاء و مربیان هرمزگان گفت: داشتن زندگی خوب و مناسب در هر شهری بدون در نظر گرفتن نقش مهم اولیاء، مشارکت و همراهی خانواده ها بعنوان ارکان اصلی تشکیل دهنده جامعه میسر نخواهد شد.

وی افزود: مدارس باید خانواده ها را بعنوان شریک راهبردی در تمامی فعالیت های خود درنظر بگیرند. همانطور که در سند تحول نظام آموزش و پرورش تأکید فراوان به این مهم شده است.

دادی زاده خانواده ها را پشتوانه پیشرفت در مدارس دانست و ادامه داد: می توان امیدوار بود که با مشارکت والدین در فعالیت های آموزشی و تربیتی مدارس و همفکری و همراهی با اهداف دستگاه تعلیم و تربیت  بتوانیم شهروند خوب از مدارس خارج شود و فرزندان را به سوی حیات طیبه سوق داد.

این مسئول با بیان اینکه بچه ها نیاز به مهارت های اجتماعی هم دارند،اضافه کرد: والدین باید آموزش تمام ساحت های دانش آموزان را مورد توجه و رسیدگی قرار دهند بگذارید بچه ها شاد و نشاط داشته باشند.آنها نیاز به دوستی با همسالان، بازی و ورزش، نیاز به دید و بازدید دارند. دیدگاه خانواده ها باید به سمتی برود که علاوه بر ساحت علمی دانش آموزان، آموزش ابعادی نظیر ساحت سیاسی، اجتماعی، اعتقادی، محیط زیست و غیره هم مهم باشد و آن را از مدارس مطالبه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه حضور مستمر والدین در مدارس می تواند بسیاری از مشکلات و مسائل فرزندانشان را کاهش دهد، تصریح کرد: بسیاری از مسائل موجود در خانواده ها به علت عدم شناخت و آگاهی والدین از وضعیت فرزندان خود در مدارس است و حضور و مشارکت مستمر والدین در مدارس ، شناخت های والدین در امورات مختلف تربیتی ، اخلاقی و علمی فرزندان خود را افزایش می دهد.

دادی زاده یادآوری شد: در بیش از سه هزار و 100 مدرسه استان انتخابات انجمن اولیاء و مربیان برگزار خواهد شد که بیش از 21 هزار ولی دانش آموز در قالب انجمن اولیاء و مربیان مشاور و همراه فعالیت های مدارس خواهند بود.

به اشتراک بگذارید :