23 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ ۰۸:۰۳:۳۱
کد مطلب:  935175
آغاز آموزش قرآن به بیش از 42 هزار دانش آموز کلاس اولی در هرمزگان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از آغاز رسمی آموزش قرآن در 1378کلاس درس و برای بیش از 42 هزار و 580 دانش آموز پایه اول ابتدایی سراسر استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، ایرج بیت اللهی توجه به اصول قرآنی در جریان تربیت ،سیاست راهبردی وزارت آموزش و پرورش آموزش دانست وگفت : توجه جدی به آموزش قرآن دانش آموزان از پایه اول و اینکه کتاب آسمانی قرآن مجید به عنوان مهمترین کتاب درسی باید مورد توجه همه دست اندرکاران بویژه معلمان و اولیا باشد، این مراسم  عملیاتی شده است تا با تکیه برآموزش های پایه واصولی، فضاسازی قرآنی در سطح جامعه به شکل مطلوب انجام پذیرد.

 

وی تصریح کرد:  دانش آموزان کلاس اول ابتدایی توسط آموزگاران مربوطه درکنار سایر دروس، دو ساعت در هفته، به فراگیری قرآن خواهند پرداخت که این امر زمینه تعمیق یادگیری را برای پایه های بالاتر بدنبال دارد.

بیت اللهی به پوشش دانش آموزی استان در این طرح اشاره کرد و اظهارداشت: بیش از 42 هزار و 580 دانش آموز پایه اول ابتدایی در 1378 کلاس درس در سراسراستان در این طرح مشارکت خواهند داشت.

این مسئول با تاکید بر ضرورت آشنایی کودکان با آموزه های قرآنی و کاربرد آن در زندگی افزود: هدف از برگزاری این مراسم تعمیق این ارزش ها و آشنایی دانش آموزان با قرآن ضمن ایجاد خاطره ای شیرین از آغاز آموزش رسمی قرآن است.

 

بیت اللهی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ قرآنی، معرفی بلاغت و شیوایی کلام قرآن،آموزش آداب گوش دادن به قرآن وتفکر و تعمق در آیات قرآن ،

 بکارگیری از آموزه های قرآنی درزندگی روزمره از دیگراهداف آموزش قرآن در این دوره است.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: مراسم  آغاز قرآن دانش آموزان پایه اول در فضای معنوی وعطرآگین مساجد، حسینیه و یا نمازخانه ی مدرسه  خاطره ای ماندگار در روح و ذهن دانش آموزان خواهد بود وموجب انس و الفت بیشتر نسبت به اولیای صالح خدا ، ائمه اطهار و پیامبر عظیم الشان اسلام خواهد بود.

 

بیت اللهی همچنین با اشاره به ویژگی کتاب قرآن دانش آموزان پایه اول ابتدایی بیان داشت:این کتاب به آموزش روخوانی آیه های کوتاه، ساده ومفاهیم قرآنی می پردازد.

 

این مسوول خاطر نشان کرد: معلمان پایه اول ابتدایی  با بهره گیری از راهبردهای ملی و توجه به شاخص های بومی مبتنی بر دین مبین اسلام با رویکردی خلاقانه همراه با همه ظرفیت ها برای تحقق اهداف ساحت های تعلیم وتربیت در  نظام تعلیم و تربیت رسمی  در این پایه مهم که شکل گیری انسانی متعهد، مومن و معتقد به ارزشهای اسلامی است همت می گمارند.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان در خاتمه ضمن برشمردن آثار و نتایج قرائت قرآن و درک مفاهیم آن در زندگی انسان ها گفت: علاوه بر قرائت، معرفت و شناخت حقیقی قرآن تاثیر بسیار ژرفی در زندگی و منش فرد خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :