24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ ۰۸:۱۲:۵۱
کد مطلب:  935858
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان در شهرستان بم:
استان کرمان رتبه دوم کشور در توسعه مدارس غیردولتی را دارد / اولویت ما در آموزش و پرورش توسعه مراکز پیش دبستانی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان در شهرستان بم، گفت: استان کرمان رتبه دوم کشور در توسعه مدارس غیردولتی را دارد و اولویت ما در آموزش و پرورش توسعه مراکز پیش دبستانی است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب صبح چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۹۸ در گردهمایی شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی استان کرمان در شهرستان بم بیان اینکه موسسان مدارس و مراکز غیردولتی با عشق به خدمت و ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش مشارکت فعال و دلسوزانه در عرصه نظام تعلیم و تربیت دارند، افزود: جلسات شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی باید ماهیانه و به طور منظم برگزار شود تا با همفکری و تشکیل اتاق فکر ها در جهت توسعه و پیشرفت این مدارس قدم برداریم.
وی با اشاره به اینکه استان کرمان رتبه دوم بعد از استان تهران در توسعه مدارس غیردولتی دارد، خاطر نشان کرد: قریب به ۲۰ درصد از دانش آموزان استان کرمان در مدارس غیر دولتی در حال تحصیل هستند.
اسکندری نسب به سختی کار تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: امروزه با توجه به افزایش هزینه ها در مدرسه داری کار بزرگ موسسان غیر دولتی در ایجاد مدارس، قابل تغییر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه باید در همه برنامه ها سرعت و دقت زیادی داشته باشیم، بیان داشت: بخش غیردولتی آموزش و پرورش، با دیدگاه کمک‌ به موسسان در راستای رسیدن به اهداف خود در جهت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش خواهد رفت و امروزه موسسان مدارس غیردولتی در تمامی زمینه‌ها از جمله نیروی انسانی و فضای آموزشی به کمک آموزش و پرورش آمده اند.
وی با بیان اینکه ملاک ما در آموزش و پرورش ترویج و آموزش رسمی و عمومی کشور است، افزود: در تمامی مدارس پیش دبستانی ها چه دولتی و چه غیر دولتی باید با سیاست های آموزش و پرورش هماهنگ باشند و آموزش و پرورش متولی آموزش و محتوای درسی همه مدارس و از جمله پیش دبستانی ها است.
احمد اسکندری نسب با تاکید بر اینکه اولویت ما در آموزش و پرورش توسعه مراکز پیش دبستانی است، افزود: استان کرمان در جذب پیش دبستانی جزو ۵ استان برتر کشور قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه شورای موسسان مدارس غیر دولتی همیشه یار و یاور آموزش و پرورش بودند و در مواقع حساس بار سنگینی از دوش آموزش و پرورش برداشته‌ اند، بیان داشت: قریب به ۱۶۰ هزار دانش آموز استان در مدارس و مراکز غیردولتی در حال تحصیل هستند که خود نشانه ای از اعتماد مردم به این مدارس است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه موسسانی موفق هستند که آمار دانش‌آموزان آنها سال به سال و یا روز به روز افزایش پیدا کند، افزود: ما در مدارس و مراکز غیردولتی نیازمند حضور و مشارکت مردم هستیم و باید اعتماد مردم به مدارس غیر دولتی جهت شود و این اعتمادی هم که وجود دارد از مردم سلب نشود.

به اشتراک بگذارید :