24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ ۱۱:۲۳:۵۸
کد مطلب:  938028
برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن‌سینا در مسابقات جهانی اختراعات درخشیدند

دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا اعلام کرد: دانش آموزان مخترع کشور موفق به کسب ۲ مدال طلا، دو مدال نقره و ۲ مدال برنز در مسابقات اختراعات لندن 2019 شدند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، دبیر علمی چهارمین جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا در مراسم تقدیر از دانش آموزان مدال‌آور در مسابقات جهانی اختراعات انگلیس ۲۰۱۹، اظهار کرد: مسابقات جهانی اختراعات لندن ۲۰۱۹ یکی از بزرگ‌ترین مسابقات اختراعات بین المللی است که با حضور بیش از ۳۰ کشور و با حمایت بیش از ۶۰ سازمان علمی و تحقیقاتی بین المللی در لندن برگزار شد و از کشور ایران برگزیدگان چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا در این مسابقات شرکت کردند.

وی افزود: در این مسابقات مهدیس میرزایی و غزل قالجوقی از مشهد  و کیان میرآفتاب زاده، علی تکین کلهر، رضا هاشمیان و طناز طباطبایی از تهران موفق به کسب مدال طلا شدند و همچنین مهرو منصوری، نیکی قبائی، پرناز میردهقانی، و غزل زارع از تهران و سید ماهان طباطبایی از بندرعباس موفق به دریافت مدال نقره و علیرضا قدیمی از شهریار و یاسمین زینب رضایی از کرج موفق به کسب مدال برنز شدند.

رشیدی ‌جهان  با اشاره به دیگر موفقیت بدست آمده در این مسابقات، گفت: مرکز پژوهش‌های بین المللی ابن سینا در این مسابقات به عنوان مرکز برتر، موفق به کسب جایزه ویژه سازمان مالکیت‌های معنوی جهانی شد.
گفتنی است چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با حضور بیش از پنج هزار نفر از دانش آموزان، مربیان و مدیران مدارس سراسر کشور در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ در پردیس شمالی دانشگاه تهران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش و سازمان های علمی دیگر برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :