24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ ۰۸:۴۷:۳۰
کد مطلب:  938374
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:
از 105معلم پژوهنده مقطع ابتدایی هرمزگان تجلیل شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بهره گیری از روش های علمی در بررسی پدیده های آموزشی و یادگیری کلاس مهمترین هدف درس پژوهی در دوره ابتدایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، ایرج بیت اللهی، در آیین تجلیل از 105معلم پژوهنده دوره ابتدایی افزود: تسهیل و روان سازی پژوهش از وظایف متولیان نظام تعلیم و تربیت است و آموزش و پرورش هرمزگان با یک برنامه راهبردی و اجرایی بر تحقق این مهم تمرکز دارد.

وی با مهم خواندن درس پژوهی در تحقق اهداف تعلیم و تربیت تاکید کرد: انگیزه و لذت پژوهش باید در معلمان ایجاد شود و همه ظرفیت ها در این مسیر به کار گرفته شود.

این مسوول ایجاد زمینه برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه معلمان و ارتقا انگیزه معلمان در مطالعه تخصصی برای توسعه دانش حرفه ای را از مهمترین اهداف این برنامه مهم در دوره ابتدایی برشمرد و گفت: تسهیل شرایط یادگیری و سازمان یادگیرنده با گسترش فرهنگ یادگیری و ارتقا دیدگاه معلمان در بهره گیری از روش های علمی در بررسی پدیده های آموزشی و یادگیری کلاس از دیگر اهداف مهم این طرح است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان تاکید کرد: با این نگاه همه توجه متولیان برنامه ریزی آموزشی باید معطوف به کارهای پژوهشی معلمان و توسعه آن به درون کلاس های درس باشد.

بیت اللهی افزود: معلم پژوهشگر دانش آموزان متفکر و پژوهنده تربیت می کنند لذا نهادینه کردن پژوهش و تحقیق در فعالیت های مدرسه ای باید اولویت باشد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان با اشاره به جزییات اجرایی این طرح گفت: در طرح درس پژوهی، آموزگارانی از 2058 مدرسه دوره ابتدایی استان حضور داشتند که 19 طرح برجسته از 105 معلم ابتدایی و کارشناس به عنوان طرح های برجسته انتخاب و در آیین امروز تجلیل شدند.

به اشتراک بگذارید :