24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۳:۰۱:۳۶
کد مطلب:  962356
مسابقه ی کتابخوانی کتب راهنمای تدریس دوره ی انتقال سوادآموزی در استان مرکزی برگزار شد

آزمون الکترونیکی مسابقه ی کتابخوانی کتب راهنمای تدریس دوره ی انتقال جهت توانمند سازی و ارتقای کیفیت آموزش صبح امروز، شنبه 18 آبان ماه از ساعت 9 تا 11 صبح به صورت هماهنگ در سراسر استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی در حاشیه برگزاری این آزمون، با بیان اینکه یکی از الزامات توسعه شایستگی های تخصصی و حرفه ای آموزش دهندگان گذراندن دوره های آموزشی است گفت: در راستای افزایش کیفیت آموزشی، جذب و نگهداشت سواد آموزان و اجرای هر چه بهتر طرح ها و فعالیت های سوادآموزی استان، دوره ی توانمند سازی آموزش دهندگان سواد آموزی تحت عنوان مسابقه ی کتابخوانی کتب راهنمای تدریس دوره ی انتقال به صورت الکترونیکی برگزار شده است.

«حسین میرزایی» با اشاره به اینکه مناسب بودن و جذابیت محتوا نقش به سزایی در دستیابی به اهداف آموزشی در حوزه سواد آموزی دارد افزود: استفاده از روشهای مختلف تدریس با توجه به موضوع و محتوای دروس موجب ایجاد انگیزه و تنوع در کلاس شده و مانع خستگی و دلزدگی سوادآموزان در کلاس می شود، لذا باید سعی شود در هر مقطع و زمانی روش های مختلف تدریس مانند سخنرانی، بحث گروهی، مشارکتی، پرسش و پاسخ و... به کار گرفته شود.

وی در خصوص مبانی و محتوای مسابقه ی کتابخوانی نیز اظهار داشت: کتب راهنمای تدریس منبع بسیار خوبی برای آموزش دهندگان در خصوص اگاهی از روش های تدریس مختلف می باشد لذا تسلط آموزش دهندگان به این کتب سبب افزایش کیفیت آموزش می شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی، با بیان اینکه تا کنون دوره های مختلفی در استان برای آموزش دهندگان برگزار شده است گفت: برای اینکه کیفیت آموزش را ارتقا دهیم، همکاری آموزش دهندگان را منوط به شرکت در دوره‌های آموزشی و آزمون های مختلف کرده ایم.

میرزایی در پایان خاطر نشان کرد: مسابقه ی کتب راهنمای تدریس دوره ی انتقال برای تمام آموزش دهندگان استان به صورت الکترونیکی صبح امروز به مدت 2 ساعت در تمامی مناطق استان مرکزی برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :