13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ ۱۳:۰۲:۲۳
کد مطلب:  962373
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران انجام گرفت:
مراسم تجدید بیعت با امام عصر(عج) در دبیرستان علوم و معارف اسلامی

«محمد شعبانی» در مراسم تجدید بیعت و عهد با امام زمان (عج) در دبیرستان علوم و معارف اسلامی ناحیه دو ساری خطاب به دانش‌آموزان گفت: دانش‌آموزان باید دانشمند، فرهیخته، عالم به اطلاعات روز و مسلط به شرایط سیاسی و اجتماعی باشند و صرف داشتن اطلاعات علوم و معارف اسلامی فایده و کاربرد چندانی نخواهد داشت.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران «شعبانی»در ادامه به بیان فضائل پیامبر اکرم (ص) پرداخت و گفت: وقتی به پیامبر اکرم(ص) متصل می­شویم به منبع عظیمی از انرژی دست می­یابیم.

وی همچنین گفت: پیامبر اسلام(ص) شخصیتی  فوق العاده و استثنایی هستند،  ایشان در دوره جهل و زر و زور و بت‌پرستی توانستند تمدن‌اسلامی را پایه‌گذاری کند ضمن این‌که ائمه ما نیز آنقدر عظمت دارند که بزرگان و اندیشمندان و مستشرقین، زبان به اعتراف بزرگی آنها می­گشایند.

معاون فرهنگی و تربیتی آموزش و پرورش مازندران در ادامه گفت: در عصر انتظار، نباید تنها در حسینیه‌ها بنشینیم و عبادت کنیم و یا مانند گروهی که اعتقاد دارند دنیا باید پر از گناه شود تا امام زمان(عج) ظهور نماید و عمل کنیم و حتی برخی خودشان عمداً مرتکب گناه می­شوند تا به ظهور امام غایب کمک کنند.

شعبانی این نحوه  انتظار را وهم و برداشت غلط از دین توصیف و خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) که مفهوم انتظار را در وصیت نامه اش تبیین کرد، از این  دسته افراد با نام «بدخصلت» نام می­برد.

وی افزود: در عصر پهلوی که هیچ‌کس گمان نمی‌برد چگونه می­شود این حکومت را زایل کرد، امام (ره) بعد از سال‌های41 و 42 و وقایع پانزده خرداد و تبعید و... موفق شد یک گروه اسلامی را طراحی کند و تغییراتی را در دنیا ایجاد کرده و شرایط را عوض کند و اثبات کند که حکومت اسلامی می‌تواند بستر را برای ظهور حضرت مهدی (عج ) فراهم نماید.

معاون پرورشی و فرهنگی در پایان گفت: بر اساس آیات و روایات و سیره نبوی، خداوند زمین را خالی از جانشین نخواهد گذاشت و این یک ضرورت است و دانستن این موضوع نیز به ما قوت می‌بخشد و ما را به اصل انتظار وصل می‌کند و همچنین ماموریت ما را نیز در این بحث سنگین‌تر می‌کند و ان شاالله خداوند ما را از منتظران واقعی امام عصر (عج )قرار دهد.

 

به اشتراک بگذارید :