15 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۰۹:۲۸:۱۶
کد مطلب:  v9QgEx1O
درديدار وزير آموزش و پرورش ايران و روسيه :
دوكشور بر توسعه همكاری ها در عرصه آموزش و پرورش تاكید كردند

در دیدار «علی اصغر فانی» وزیر آموزش و پرورش ایران با «دیمیتری لیوانوف» وزیر علوم و آموزش روسیه، دو طرف بر توسعه همكاری های فیمابین ایران و روسیه در عرصه آموزش و پرورش تاكید كردند

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از ايرنا، علي اصغر فاني در دیدار با لیوانوف وزیر علوم و آموزش روسیه كه با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسكو انجام شد، به ظرفیت های گسترده ایران و روسیه در عرصه های آموزشی و علوم پایه و تخصصی اشاره و بر گسترش همكاری های دو كشور با استفاده از این ظرفیت ها و توانمندی تاكید كرد.

وزیر آموزش و پرورش ایران در خصوص برگزاری نمایشگاه بین المللی آموزشی روسیه نیز خاطرنشان كرد: برگزاری چنین نمایشگاه هایی در ارتقاء كیفیت آموزشی و نهادینه كردن شیوه های آموزشی و رشد دانش آموزان اثرات مثبتی دارد.

وی با اشاره به ارائه بخشی از توانمندی های مجموعه وزارت آموزش و پرورش در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه فعلی، علاقه مندی ایران برای توسعه همكاری های علمی و آموزشی با روسیه را یادآور شد.

فانی گفت: ضرورت دارد كه با اشتراك گذاشتن تجربیات و تبادل هیات های علمی و ورزشی و همچنین برگزاری المپیادهای دانش آموزی، همكاری های دو كشور همگام با توسعه همكاری های سیاسی و اقتصادی فی مابین بیش از پیش گسترش یابد.

وزیر علم و آموزش روسیه نیز ضمن تشكر از حضور توانمند جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بر علاقه مندی روسیه برای گسترش همكاری ها با وزارت آموزش و پرورش ایران در تمامی زمینه های علمی و آموزشی و مشاركت فعال در طرح ها در این عرصه تاكید كرد.

گفتني است؛ وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران پس از ملاقات با وزیر علوم و آموزش روسیه، از سومین نمایشگاه بین المللی آموزشی روسیه كه در مسكو دایر شده نیز بازدید كرد.

 

به اشتراک بگذارید :