13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ ۱۶:۲۰:۰۰
کد مطلب:  981103
وزیر آموزش و پرورش در امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی خبرداد؛
احداث١٧٠هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان

وزیرآموزش و پرورش در امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت راه و شهرسازی از احداث ١٧٠هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی  وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مسکن بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی که در سالن کنفرانس وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که این امکان فراهم شد تا برای مسکن فرهنگیان عزیز گامی برداشته شودو انشالله این نشست سرآغاز خوبی برای معیشت معلمان باشد.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه معلمان از اعتماد بسیار بالایی در جامعه برخور هستند، خاطرنشان کرد: منزلت و معیشت معلمان مهم است و در دستور کار وزارت آموزش‌وپرورش قرار دارد و دولت نیز آن را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: معیشت معلمان مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است که در این زمینه تلاش‌هایی را آغاز کرده‌ایم .

حاجی میرزایی افزود: طرح خانه‌دار شدن ١٧٠هزار فرهنگی از اقدامات رفاهی و معیشتی در دست اقدام وزارت آموزش ‌و پرورش است و طی تفاهم‌نامه ای با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی این اقدام صورت خواهد گرفت.

وی افزود: ٣۵٧ تعاونی مسکن فرهنگیان در آموزش‌وپرورش داریم که برای این تفاهم‌نامه بسیج خواهند شد و امیدواریم وزارت راه و شهرسازی با تمام انرژی به میدان وارد شود تا این تعهد اجرایی شود.

در ادامه این نشست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در مورد امضای تفاهم نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان گفت: خدا را شاکریم که توانستیم بنا بر تعهدی که داریم نهضت خانه سازی را به جریان پایدار تبدیل کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تلاش ها و فعالیت‌های سازنده وزیر آموزش و پرورش طرح خانه‌دار شدن فرهنگیان محقق می‌شود.

اسلامی افزود: تفاهمنامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان در سه سال محقق می‌شود و فرهنگیان در برنامه‌ها و سیاست‌های دولت برای خانه‌دار شدن قرار دارند.

عضو کابینه دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: تفاهم نامه احداث ۱۷۰ هزار واحد مسکن فرهنگیان اقدام بزرگی است که امیدواریم تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه دو وزارتخانه برای تامین مسکن فرهنگیان نقش خود را ایفا کنند.

به اشتراک بگذارید :