6 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ ۱۵:۵۰:۰۰
کد مطلب:  989083
معاون تربیت بدنی و سلامت هرمزگان:
طرح سفیران سلامت دانش آموزی در مدارس هرمزگان آغاز شد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان از آغاز طرح سفیران سلامت با مشارکت 55 هزار دانش آموز استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان؛ علیرضا باقری در آیین نمادین افتتاحیه طرح ملی سفیران سلامت دانش آموزی که به میزبانی ناحیه دو بندرعباس در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرعباس برگزارشد، عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری طرح سفیران سلامت با حضور 55 هزار دانش آموز در چهار دوره تحصیلی ( اول و دوم ابتدایی ، اول و دوم متوسطه ) در مدارس شهری و روستایی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این طرح 20 درصد دانش آموزان مدارس ابتدایی دولتی و 10درصد دانش آموزان متوسطه اول و دوم از بین دانش آموزان کوشا ، علاقه‌مند و داوطلب در مدارس به عنوان سفیر سلامت انتخاب می شوند.

باقری توجه به تربیت ابعاد مختلف وجودی دانش آموزان را ضروری دانست و اضافه کرد: ابعاد و ساحت های وجودی دانش آموزان در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به شش ساحت تقسیم شده است که یکی از این ساحت ها ساحت تربیت زیستی و بدنی می باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت:  این ساحت بخشی از جریان تربیت رسمی و عمومی می باشد که ناظر بر حفظ و ارتقاء سلامت و رعایت بهداشت جسمی و روانی دانش آموزان است.

این مسئول تصریح کرد: قلمرو این ساحت می تواند مواردی چون سلامت فردی و اجتماعی ، مراقبت از جسم و روح ، احساس مسئولیت در قبال حفظ محیط زیست ، منابع طبیعی و ارتقاء سلامت جامعه باشد.

باقری با بیان اینکه ظرفیت های تربیت غیر رسمی زمینه کسب شایستگی های پایه به ویژه در حوزه سلامت و تربیت را فراهم می کند، افزود: با تلاش کنیم تا زمینه های هم افزایی برای بسیج ظرفیت های دانش آموزان و کوشش برای تحقق همه جانبه ساحت تربیت زیستی و بدنی را بر پایه رویکرد آموزش همسالان تقویت یابد.

به اشتراک بگذارید :