13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ ۰۹:۰۰:۰۴
کد مطلب:  989769
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خبر داد:
رصد پرقدرت بازماندگان از تحصیل در استان مرکزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در کنفرانس تخصصی حقوق کودک که در استانداری برگزار شد از رصد پرقدرت بازماندگان از تحصیل در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، شهریار فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی روز گذشته، ششم آذر در کنفرانس تخصصی حقوق کودک که در استانداری برگزار شد به فعالیت آموزش و پرورش در حوزه بازگرداندن کودکان تارک‌التحصیل و بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش تلاش دارد که حتی یک دانش‌آموز بدون معلم باقی نماند و در این راستا از سرویس ایاب و ذهاب و مدارس شبانه‌روزی استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: گاهی فقر فرهنگی، فقر خانوادگی و اقتصادی باعث می‌شود که والدین نسبت به تحصیل فرزندان خود توجه جدی نداشته باشند به همین دلیل هر ساله رصد بازماندگان از تحصیل با قدرت انجام می‌شود.


مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: جامعه آموزش و پرورش مکلف است همه امکانات را برای تعلیم و تربیت و پرورش نسل خلاق و متعهد فراهم کند.

«شهریار فولادوند» افزود: آموزش به کودکان از حقوق اساسی و اجتناب ناپذیر است که باید در جامعه عملیاتی و مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش ۲ حوزه تکالیف مهم در قبال کودکان دارد که شامل تضمین حقوق کودکان ۶ تا ۱۸ در مدارس و بازگرداندن کودکان بازمانده از تحصیل  است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: این نهاد آموزشی برای جلوگیری از ترک تحصیل بسترهای مختلفی را فراهم کرده است.

فولادوند افزود: ۳۰۰ کلاس درس در آموزش و پروش استان به‌عنوان مدارس کوچک وجود دارد و حتی یک دانش‌آموز در استان مرکزی بدون معلم نیست و ۲۰۰ کلاس با پنج نفر تشکیل می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: استفاده از ظرفیت مدارس شبانه‌روزی راهکار دیگر برای جلوگیری از ترک تحصیل و بازمانده از تحصیل است.

 

به اشتراک بگذارید :