13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ ۱۰:۳۶:۰۹
کد مطلب:  991764
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان مرکزی:
بخشنامه جمع آوری آمار فرهنگیان فاقد مسکن به مناطق آموزشی استان مرکزی ابلاغ شد

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان مرکزی، از ابلاغ بخشنامه جمع آوری آمار فرهنگیان فاقد مسکن به مناطق آموزشی این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «بهرام حسین آبادی» با اعلام این خبر افزود: پس انعقاد تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت راه و شهرسازی، به منظور تحقق سیاست های رفاهی وزارت آموزش و پرورش، بخشنامه ای به منظور شناسایی و جمع آوری آمار فرهنگیان فاقد مسکن و اثدام برای تأمین مسکن آن ها به مناطق آموزشی استان ابلاغ شد.

وی اظهار داشت: بنابر این بخشنامه و با توجه به مهلت اعلام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، مناطق آموزشی استان تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 11 آذر ماه مهلت دارند، اطلاعات مربوط به فرهنگیانی که مشمول این بخشنامه می شوند را جهت جمع بندی نهایی و ارسال به وزارت متنبوع به این اداره کل ارسال نمایند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان مرکزی در تشریح واجدین طرح، تصریح کرد: متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به‌عبارت‌دیگر فرم جدر استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

حسین آبادی اضافه کرد: متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند. همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر موردتقاضا باشد.

وی یادآور شد: عموم فرهنگیان فاقد مسکن اعم از کارکنان شاغل رسمی، پیمانی، قراردادی و  بازنشستگان فرهنگی می‌توانند متقاضی مسکن باشند.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان مرکزی تأکید کرد: به منظور تسهیل امور، کارگروهی به همین منظور در اداره کل آموزش و پرورش تشکیل شده است و برابر با مفاد دستورالعمل وزارتی در راستای تحقق اهداف طرح تأمین مسکن مناسب فرهنگیان اقدام خواهد کرد.

لازم به ذکر است فرهنگیان محترم استان مرکزی اعم از همکاران شاغل و یا بازنشسته جهت مطالعه بخشنامه وزارت آموزش و پرورش  بر روی لینک زیر کلیک کنند. همچنین جهت دستیابی به فرم ثبت اطلاعات نیز می توانند به بخشنامه ای ارسال شده به مدارس و یا واحد تعاون و رفاه مستقر در آموزش و پرورش مناطق تابعه استان مراجعه نمایند.

 

بخشنامه

 

به اشتراک بگذارید :