29 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ ۱۳:۰۹:۰۵
کد مطلب:  997764
معاون استاندار مرکزی:
مقررات ملی ساختمان در احداث مدارس جدید استان مرکزی لحاظ شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی از رعایت مقررات ملی در ساخت و ساز مدارس جدید این استان خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مهدی زندیه‌وکیلی» روز سه‌شنبه در بیست و یکمین عملیات تمرینی سراسری زلزله و ایمنی استان مرکزی در دبیرستان دخترانه الزهرا (س) اراک افزود: این مهم در ساخت و سازهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته و امید است تمام سازه‌های قدیمی استان مقاوم و ایمن شوند.

وی گفت: توجه به مباحث ایمنی و مقاوم سازی و آموزش و اطلاع‌رسانی در خصوص مقابله با بلایای طبیعی از جمله زلزله باید تا جایی باشد که در زمان وقوع حوادث هیچ آسیب و خسارتی وارد نشود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی بیان کرد: ایران یکی از کشورهای بلاخیز است و به طور میانگین هر ۱۰ سال یک زلزله بزرگ با تلفات سنگین، هر پنج سال یک زلزله با تلفات نیمه سنگین و هر یک تا ۲ سال زلزله‌هایی با تلفات و خسارت کمتر را شاهد بوده است.

زندیه وکیلی ادامه داد: از زمان توجه به استانداردهای مقررات ملی در ساخت و سازها آمار تلفات و میزان خسارت‌ها در زلزله‌های بزرگ نسبت به قبل کاهش داشته که این امر می‌طلبد به بحث ساخت و سازهای ایمن و مقاوم در همه بخش‌ها توجه جدی شود.

وی افزود: در مانور سراسر ایمنی و زلزله دانش آموزان آموزش هایی را فرا می یگرند که در برهه های مختلف زندگی برای آن ها کاربردی خواهد بود زیرا، این آموزش های هم مباحث امدادی و هم مباحث آموزشی تخصصی در هنگام وقوع زلزله را در بر می گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تأکید کرد: ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در سنین مدرسه به لحاظ اثرپذیری آن ها از مباحث آموزشی مدرسه و نیز رعایت مباحث قانون ملی ساختمان و امدادرسانی به موقع نقش بسزایی در کاهش تلفات در زمان بلایای طبیعی به خصوص زلزله خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :